Štěňátka

Úvod | Puppies

ZAREZERVUJTE SI SVÉ ŠTĚŇÁTKO VČAS !!!

V případě zájmu o štěňátko z naší CHS nás neváhejte již nyní kontaktovat.

Momentálně přijímáme předrezervace na štěňátka zima/jaro 2021, v případě zájmu o štěňátko od nás nám napište email, kde budou informace o vás, vašich plánech s pejskem včetně kontaktů na sebe (jméno, adresa, telefon) !!!

Základní informace pro zájemce o štěňátko z naší CHS

Budoucí majitele našich štěňátek se snažíme pečlivě vybírat a jsme rádi, když nás navštíví ještě před jejich odběrem.
Rady a pomoc zvláště v začátcích jsou pro nás samozřejmostí, snažíme se být nápomocni 24 hodin denně.
Štěňátka (i s maminkou a celou naší psí rodinkou) je možno vidět a pomazlit se s nimi mezi 4. -5. týdnem od jejich narození.
Do termínu odběru je možné nás libovolně po domluvě navštěvovat a seznamovat se se svým budoucím štěňátkem.

V případě zájmu o štěňátko z naší CHS nás můžete již teď kontaktovat a své štěňátko si včas rezervovat.
Uvítáme, když s námi majitelé zůstanou v kontaktu, rádi poradíme začátečníkům s výchovou a výcvikem, nabízíme možnost ubytování pejska u nás např. v době dovolených….atd.
Dále nabízíme doživotní slevu v našem internetovém obchodě www.psicentrum.cz.

Často se ptáte:

Jak probíhá samotná rezervace štěňátka ?

Předběžné rezervace přijímáme ještě před narozením štěňátek zápisem do pořadníku, takže je důležité nám sdělit, zda máte zájem o pejska či fenku, barvu, také chceme o každém budoucím majiteli vědět více a to v jakém prostředí bude pejsek vyrůstat a žít, jaké plány s pejskem máte, zda bude pejsek “jen” mazlíkem celé rodiny nebo budete plánovat výstavy, práci v myslivosti, canisterapii …atd..
Napište nám krátký email, kde budou výše uvedené informace včetně kontaktů na sebe (jméno, adresa, telefon) !!!
Po narození štěňátek vyrozumíme každého ze zájemců o štěňátko.
Závazná rezervace probíhá formou nevratného rezervačního poplatku, tím budoucí majitel štěňátka potrvrdí svůj vážný zájem, už je štěňátko jen jeho a dále jej už nenabízíme.
Samotný výběr štěňátka většinou probíhá při první návštěvě u nás a to mezi 4. – 5. týdnem věku.

 

Jsou všechna štěňátka s PP? …nechceme na výstavy a částka za štěně je pro nás vysoká…

Jelikož jsme mezinárodní CHS, tak všechna štěňátka od nás mají PRŮKAZ PŮVODU, ale občas se může stát, že se u štěňátka zjistí nějaká vada, která mu pro běžný život mazlíčka vůbec nevadi a nijak jej neomezuje, ale nemůže být tím pádem použito do chovu
(např. vada skusu, u pejsků nesestouplé varlátko….), v tomto případě je na štěňátko poskytnuta sleva buď okamžitě nebo později pokud se vada do roku věku nesrovná.

Zajišťujeme chovatelský servis = poradenství, pomoc a rady do začátku, pomoc při výcviku, přípravách na zkoušky, výstavy, případné předvedení na výstavách a zkouškách, hlídání např. v době dovolených.

Budoucí majitel štěňátka obdrží kupní smlouvu, průkaz původu, očkovací průkaz – PAS, písemné rady do začátku, startovací balíček jako dárek.

Štěňátka od nás odchází kolem 8. týdne věku řádně několikrát odčervena, min. jedenkrát očkována, očipována, důkladně prohlédnuta veterin. lékařem a odchází od nás v té nejlepší kondici. Krmíme výhradně kvalitními superpremiovými granulkami pro štěňátka. Vyrůstají doma v rodinném prostředí a jsou 24 hodin pod stálým dohledem, zahrnujeme je maximální péči a láskou, po 4. týdnu je zvykáme postupně i na pobyt venku ve venkovním výběhu, učíme je základním hygienickým návykům a správně socializujeme (děti,dospělí psi,různé zvuky-vysavač,sekačka…).

Labrador je rád když může žít se svou rodinou, je to pes společenský, rozhodně to není pes hlídací, jelikož miluje lidi (hlavně děti) a postrádá agresivitu vůči lidem i jiným zvířatům.
Můžete jej chovat v malém bytě, musíte mu ovšem věnovat čas a chodit na delší procházky alespoň dvakrát za den, nebo jej můžete mít v domku se zahradou, ale spokojený bude jen tehdy,
když ho budete mít rádi a budete mu na blízku. Labrador se velmi snadno cvičí, základy zvládnete sami doma i jako začátečníci.

Psa nebo fenku?
U Labradora není výrazný rozdíl v povaze mezi psem a fenkou, oba jsou přítulní a jsou rádi s lidmi, spíše záleží na výběru štěňátka, již u chovatele se pozná, které štěňátko bude klidnější a které bude mít více temperamentu.
U fenky musíte počítat s háráním min. dvakrát do roka( v této době nesmíte s fenkou na zkoušky, výstavy…atd.) a s tím spojená možnost nechtěného nakrytí a popř. můžou některé fenky trpět i tzv. falešnou březostí, což je velmi nepříjemné jak pro fenku tak i pro majitele. Pejsci jsou v tomto ohledu bez problémů a pokud mají zvládnutou základní poslušnost, tak ani nehrozí útěky za hárající fenkou.
Co se týká výcviku jsou pejsci odolnější než fenky a netrpí hormonálními změnami v chování.
Proto pokud někdo neplánuje pořídit si fenku na chov, doporučujeme jako společníka spíše pejska, z vlastní zkušenosti víme, že není pravdou to co si mnozí myslí a to je, že je fenka mazlivější, klidnější a přítulnější, známe spoustu pejsků co jsou mnohem přítulnější a klidnější než některé fenky.
Pokud si labradorského retrievera pořídíte jako psa loveckého, pracovního nebo jako společníka do rodiny, bude šťastný jen pokud s ním budete trávit svůj volný čas a dáte mu najevo, že jej máte rádi, on vám svou lásku bude projevovat každou chvíli a každý den, je to pes se zlatým srdcem, vždy dobře naladěn a připraven s vámi podniknout cokoliv… je svému pánovi tím nejoddanějším společníkem do konce života.
Zde si můžete přečíst, na co se připravit s příchodem nového člena rodiny: “Manuál na štěně

Hodně šťastných chvil s Vaším štěňátkem přejí Brablíkovi

 

Kontakt

Alexandra a Petr Brablíkovi
Tel: 739 432 768, 728 644 977, 736 607 667
E-mail: royalglade@seznam.cz