Štěňátka

Úvod | Štěňátka – Rady

ZAREZERVUJTE SI SVÉ ŠTĚŇÁTKO VČAS !!!

 

V případě zájmu o štěňátko z naší CHS nás neváhejte již nyní kontaktovat.

 

Momentálně přijímáme předrezervace – podzim/zima 2022  čokoládová, smetanová a možná černá štěňátka, v případě zájmu o štěňátko od nás nám napište email, kde budou informace o vás, vašich plánech s pejskem včetně kontaktů na sebe (jméno, adresa, telefon) !!!

 Nyní přijímáme rezervace na tato štěňátka:  

Přijímáme rezervace na čokoládová štěňátka z opakovaného spojení dvou zdravých a úspěšných rodičů, odběr listopad 2022:

Otec: DIAMOND HARRY ALFA SIRIUS „HARRY“
HD A/A, ED 0/0, OCD ramen – Clear
LOKUS E/E nenese gen pro žlutou barvu (Laboklin)
EIC: N/N (rod.)CNM: N/N (Laboklin)
HNPK: HNPK/N (Laboklin), OSD: N/N (Laboklin)
plnochrupý, výška 56 cm, oko tmavé
Český junior šampion, Český šampion, Národní vítěz, Český grandšampion, ček. titulu Polský šampion, ček. titulu Slovenský šampion
Český šampion práce, Všestranný pes „U“
Mezinárodní soutěž retrieverů 2020 – 5. místo
Soutěž Pes/fena roku 2020 RK CZ – absolutní vítěz
RETRIEVER ROKU 2020 v klubu KCHLS
Dual Purpose 2020 – 1. místo
Pracovní pes LR 2020 – 1. místo
Výstavní pes LR 2020 – 3. místo
Vítěz DERBY ČR 2021

3x Vítěz zkoušek, 7x CACT, 5x res. CACT

Matka: FERGIE ROYAL GLADE „Fergie“
HD A/A, ED 0/0, OCD ramen – Clear
HNPK N/N, EIC N/N, Optigen A (normal/clear by parentage)
ček. Šampion Česka, ček. Šampion Slovenska
Národní vítěz, BOS, junior class winner, BOJ !!!
CAC CZ, CAC SK, res. CAC, Vítěz třídy mladých, BOJ, res. CACIB…
Štěňátka z předchozího vrhu „C“ mají ty nejlepší zdravotní výsledky a můžou se pyšnit výstavními i pracovními úspěchy:
Cecillia Royal Glade – HD A, ED 0/0, SZVP – I. cena, čekat. Klubového šampiona RK a Českého šampiona ( 4 x CC, 2 x CAC)
Clark Rony Royal Glade – HD A, ED 0/0, KPZ III.cena, čekat. Klubového šampiona KCHLS a Českého šampiona (2x CAC), Národní vítěz, BOS…

 

Základní informace pro zájemce o štěňátko z naší CHS

Budoucí majitele našich štěňátek se snažíme pečlivě vybírat a jsme rádi, když nás navštíví ještě před jejich odběrem.
Rady a pomoc zvláště v začátcích jsou pro nás samozřejmostí, snažíme se být nápomocni 24 hodin denně.
Štěňátka (i s maminkou a celou naší psí rodinkou) je možno vidět a pomazlit se s nimi mezi 4. -5. týdnem od jejich narození.
Do termínu odběru je možné nás libovolně po domluvě navštěvovat a seznamovat se se svým budoucím štěňátkem.

V případě zájmu o štěňátko z naší CHS nás můžete již teď kontaktovat a své štěňátko si včas rezervovat.
Uvítáme, když s námi majitelé zůstanou v kontaktu, rádi poradíme začátečníkům s výchovou a výcvikem, nabízíme možnost ubytování pejska u nás např. v době dovolených….atd.
Dále nabízíme doživotní slevu v našem internetovém obchodě www.psicentrum.cz.

Často se ptáte:

Jak probíhá samotná rezervace štěňátka ?

Předběžné rezervace přijímáme ještě před narozením štěňátek zápisem do pořadníku, takže je důležité nám sdělit, zda máte zájem o pejska či fenku, barvu, také chceme o každém budoucím majiteli vědět více a to v jakém prostředí bude pejsek vyrůstat a žít, jaké plány s pejskem máte, zda bude pejsek „jen“ mazlíkem celé rodiny nebo budete plánovat výstavy, práci v myslivosti, canisterapii …atd..
Napište nám krátký email, kde budou výše uvedené informace včetně kontaktů na sebe (jméno, adresa, telefon) !!!
Po narození štěňátek vyrozumíme každého ze zájemců o štěňátko.
Závazná rezervace probíhá formou nevratného rezervačního poplatku, tím budoucí majitel štěňátka potrvrdí svůj vážný zájem, už je štěňátko jen jeho a dále jej už nenabízíme.
Samotný výběr štěňátka většinou probíhá při první návštěvě u nás a to mezi 4. – 5. týdnem věku.

 

Jsou všechna štěňátka s PP? …nechceme na výstavy a částka za štěně je pro nás vysoká…

Jelikož jsme mezinárodní CHS, tak všechna štěňátka od nás mají PRŮKAZ PŮVODU, ale občas se může stát, že se u štěňátka zjistí nějaká vada, která mu pro běžný život mazlíčka vůbec nevadi a nijak jej neomezuje, ale nemůže být tím pádem použito do chovu
(např. vada skusu, u pejsků nesestouplé varlátko….), v tomto případě je na štěňátko poskytnuta sleva buď okamžitě nebo později pokud se vada do roku věku nesrovná.

Zajišťujeme chovatelský servis = poradenství, pomoc a rady do začátku, pomoc při výcviku, přípravách na zkoušky, výstavy, případné předvedení na výstavách a zkouškách, hlídání např. v době dovolených.

Budoucí majitel štěňátka obdrží kupní smlouvu, průkaz původu, očkovací průkaz – PAS, písemné rady do začátku, startovací balíček jako dárek.

Štěňátka od nás odchází kolem 8. týdne věku řádně několikrát odčervena, min. jedenkrát očkována, očipována, důkladně prohlédnuta veterin. lékařem a odchází od nás v té nejlepší kondici. Krmíme výhradně kvalitními superpremiovými granulkami pro štěňátka. Vyrůstají doma v rodinném prostředí a jsou 24 hodin pod stálým dohledem, zahrnujeme je maximální péči a láskou, po 4. týdnu je zvykáme postupně i na pobyt venku ve venkovním výběhu, učíme je základním hygienickým návykům a správně socializujeme (děti,dospělí psi,různé zvuky-vysavač,sekačka…).

Labrador je rád když může žít se svou rodinou, je to pes společenský, rozhodně to není pes hlídací, jelikož miluje lidi (hlavně děti) a postrádá agresivitu vůči lidem i jiným zvířatům.
Můžete jej chovat v malém bytě, musíte mu ovšem věnovat čas a chodit na delší procházky alespoň dvakrát za den, nebo jej můžete mít v domku se zahradou, ale spokojený bude jen tehdy,
když ho budete mít rádi a budete mu na blízku. Labrador se velmi snadno cvičí, základy zvládnete sami doma i jako začátečníci.

Psa nebo fenku?
U Labradora není výrazný rozdíl v povaze mezi psem a fenkou, oba jsou přítulní a jsou rádi s lidmi, spíše záleží na výběru štěňátka, již u chovatele se pozná, které štěňátko bude klidnější a které bude mít více temperamentu.
U fenky musíte počítat s háráním min. dvakrát do roka( v této době nesmíte s fenkou na zkoušky, výstavy…atd.) a s tím spojená možnost nechtěného nakrytí a popř. můžou některé fenky trpět i tzv. falešnou březostí, což je velmi nepříjemné jak pro fenku tak i pro majitele. Pejsci jsou v tomto ohledu bez problémů a pokud mají zvládnutou základní poslušnost, tak ani nehrozí útěky za hárající fenkou.
Co se týká výcviku jsou pejsci odolnější než fenky a netrpí hormonálními změnami v chování.
Proto pokud někdo neplánuje pořídit si fenku na chov, doporučujeme jako společníka spíše pejska, z vlastní zkušenosti víme, že není pravdou to co si mnozí myslí a to je, že je fenka mazlivější, klidnější a přítulnější, známe spoustu pejsků co jsou mnohem přítulnější a klidnější než některé fenky.
Pokud si labradorského retrievera pořídíte jako psa loveckého, pracovního nebo jako společníka do rodiny, bude šťastný jen pokud s ním budete trávit svůj volný čas a dáte mu najevo, že jej máte rádi, on vám svou lásku bude projevovat každou chvíli a každý den, je to pes se zlatým srdcem, vždy dobře naladěn a připraven s vámi podniknout cokoliv… je svému pánovi tím nejoddanějším společníkem do konce života.
Zde si můžete přečíst, na co se připravit s příchodem nového člena rodiny: „Manuál na štěně

Hodně šťastných chvil s Vaším štěňátkem přejí Brablíkovi

 

Kontakt

Alexandra a Petr Brablíkovi
Tel: 739 432 768, 728 644 977, 736 607 667
E-mail: royalglade@seznam.cz