O nás

Úvod | O nás

Jak to začalo?

Vše to začalo tak, že jsem svého manžela dlouho přemlouvala, že chci pejska (fenku) a přemýšlela jsem o vhodném plemeni, nakonec to u nás obou vyhrál labrador pro svou povahu.
Naše první labradoří slečna se narodila v roce 2003. Tenkrát nás vůbec nenapadlo, že naše Barča (Bára z Holaských kopečků) odstartuje naši zálibu v chovu labradorů. Skutečnost, že retrieveři jsou psi se zlatým srdcem, nám naši labradoři dokazují každým dnem.
V roce 2005 nám byl přiznán mezinárodně chráněný název chovatelské stanice „OD LUŽÁNECKÉHO PARKU“. Proč tento název? Bydleli jsme v centru Brna kousek od této přírodní a kulturní památky a trávili tam s Barčou, Safirkou a celou smečkou pejsků našich kamarádů každý den báječné společné vycházky, bylo to moc hezké období v našem životě a nelze na to zapomenout.
V roce 2009 jsme se odstěhovali z Brna na vesnici a tak jsme začali uvažovat nad změnou názvu naší chovatelské stanice a zvolili jsme název, který se ale opět vztahuje k místu, kde máme nyní naše rodinné sídlo – „ROYAL GLADE“.

..a jak to pokračuje…

Nyní jsme se již rozrostli o další labradoří slečny a také naše lidská smečka se rozrostla o našeho syna Petříka. Kvůli pejskům jsme se rozhodli přestěhovat z Brna na venkov, postavit dům na místě, kde by mohly mít naše labradoří dámy dostatečně velký prostor pro řádění s možností koupání v nedalekém rybníku a v neposlední řadě také s krásnou a malebnou krajinou pro procházky.
Třikrát jsme se zúčastnili soutěže o NEJLEPŠÍ CHOVATELSKOU STANICI, kterou pořádá KCHLS a Retriever klub, obsadili jsme 3 x krásné 2. místo a 2 x 1. místo, takže se můžeme pochlubit titulem 2. NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE V ČR a 2 x NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE LABRADORŮ V ČR !!!

V roce 2021 se naše rodina rozrostla o holčičku golden retrievera „Áju“ za kterou děkujeme chovatelce Janě Havlové a v roce 2022 jsme si dovezli druhou goldenku Paris ze Slovenska od Peti Badinkové.

Jak to v naší CHS vypadá se můžete podívat ZDE nebo ZDE

Při výchově a výcviku respektujeme, že labrador je původem lovecké plemeno. Snažíme se s tímto plemenem rozvíjet to, co je mu od přírody vrozené. Jezdili jsme na různé výcvikové akce, které pro nás byly velkým přínosem v našich začátcích, získali jsme spoustu nových přátel, zkušeností a moc rádi na to vzpomínáme. Kromě úspěchů z výstavních kruhů se tak můžeme pochlubit i složenými zkouškami z výkonu a také canisterapeutickými zkouškami.
Ve výstavním kruhu nás až tak často nepotkáte, jelikož raději trávíme čas s našimi pejsky někde v přírodě a u vody, myslím, že jsou to pro nás a hlavně pro ně příjemněji strávené chvíle než při dlouhém čekání u výstavního kruhu po dlouhé a úmorné cestě autem, nehoníme se za tituly za každou cenu…ale i tak, pokud se na některou z námi vybraných výstav vydáme, jsou naši pejsci a nyní už i naše odchovy velmi úspěšné, máme v našich řadách nejednoho šampiona nebo čekatele na tento titul krásy. Někteří jedinci z našeho chovu pracují jako psi vodící a asistenční a aktivně se také věnují canisterapii.

Naším cílem v chovu je a bude spojit kvalitní exteriér s ideální povahou a na prvním místě odchovávat zdravé jedince, je to těžká práce a ne vždy se to podaří, kdo odchoval více vrhů ví, že i po 100% zdravých a prověřených jedincích se může stát, že se ve spojení něco „nepovede“, ale i o tom je chov a vlivů na vývoj a růst živého tvora je spousta, nemusí být chyba vždy na straně rodičů, ale je také důležité v jakém prostředí pejsek dále vyrůstá, jak je krmen, zatěžován…proto se snažíme předávat budoucím majitelům naše rady a zkušenosti a být tady pro ně kdykoliv nás budou potřebovat.
Naše štěňátka odchází ke svým majitelům vždy v té nejlepší kondici a s předpokladem výborného zdraví i exteriéru a to v 8. týdnu svého života nejdříve.
Samozřejmostí pro nás je trvalý kontakt s majitelem a chovatelské poradenství, pořádáme výcviková setkání pro naše odchovy ZDARMA a po domluvě můžeme také připravit a předvést pejska na výstavách a zkouškách nebo pohlídat např. v době dovolené (cena dle dohody).
Dále také nabízíme doživotní slevu na našem e-shopu www.psicentrum.cz.
Doufáme, že štěňátka od nás budou svým majitelům po dlouhá léta těmi nejlepšími kamarády a pomocníky.

Jsme členy KCHLS, RK CZ.